Meie meeskond

Short stories about the people excavating, not in English, sorry. We might translate it at some point…

Sellest, kes meil siin Aakres kaevavad, saate lugeda siit:

_DSC2272

Maarja Olli: Tartu Ülikooli doktorant. Kaevandi kindlakäeline juhataja. Huvitub rooma rauaajast ja seetõttu loomulikult ka tarandkalmeist. Loodab leida palju ehteid, ornamenteeritud esemeid ja inimesi, kes nendega seotud olid. Vabal ajal hoolitseb oma vabakasvatusega kassi, Kurista Kuurvürsti Kurnjäuskase eest.

_DSC1646

Anu Kivirüüt: Sheffieldi ja Tartu Ülikooli magister ja septembrikuust ka doktorant. Kaevandi kindlakäeline juhataja. Uurib inimluid, eriti neid mis pärinevad rooma rauaajast ja on põletatud. Põlemata inimluud on ka toredad, kuid soovib siiski leida korralikku pesana hauda asetatud põletusmatust. Tema kass Rulle, Maarja kassi vend, kolis mõnda aega tagasi Supilinnast Ihastesse.

_DSC1671

Pikne Kama: Tartu Ülikooli doktorant. Huvitub folkloorist, arheoloogiast ja surmakultuurist. Vabal ajal teeb sohu auke ja otsib rabalaipasid. Seni pole veel ühtegi leidnud, ehk õnn pöördub peagi.

_DSC1672

Allar Haav: Southamptoni ja Tartu Ülikooli magister. Ühendab füüsilise ruumi virtuaalsusega, unes näeb numbreid ning vabal ajal tegeleb arheoloogiliselt oluliste lingvistiliste üksikküsimustega ja joob õlut. Aakre kaevamistele sattunud peamiselt kohusetundest: eks ole vaja päästa kamraade digitaalkaosest. Põhiliselt on meelel sügavfilosoofiline mõtisklus: missugune on õieti vahe digitaalsel ja virtuaalsel reaalsusel ja kuidas see kõik kalmete ja taranditega seostub?

_DSC1743

Anti Lillak: Tartu Ülikooli doktorant, Marguse vend. Jumaldab keraamikat ning tegeleb vabal ajal ka arheoloogiliselt oluliste lingvistiliste üksikküsimustega. Anti on ka pühendunud muusik ning arheoloogiaga tegeleb nüüd peamiselt vabast ajast, mis bändidega esinemisest üle jääb.

_DSC1667

Margus Lillak: Töötab Kaitseliidus, on Anti vend. Kaevamistele sattus isiklike suhete tõttu (Maarja käskis, Antil oli ükskõik). Arheoloogiakraadi asemel on maastikuarhitektuuri magister, kuid on juba piisavalt kaevamistel osalenud, et võib kogenematutele paista arheoloogina.

_DSC1736

Evelyn Fridolin: Õpib maailmakirjandust ja keeli. Hetkel, näiteks, soome keelt. Evelyn on osalenud kaevamistel juba 9 aastat (alustas 14-aastaselt). Enamasti on ta kaevamistel joonistanud, kuid nüüd kurdab tehnika pealetungi üle (teeme me ju joonistamise asemel kaevandist 3D mudeleid).

_DSC1656

Màiri MacLean: Tuleb Šotimaalt Barra saarelt, Sheffieldi ülikooli magister. Teda huvitavad loomaluud ja Eesti, nüüd ka tarandkalmed. Tutvus kohalike sääskede ja parmudega ning sai teada, et on nende hammustuste vastu tugevasti allergiline. Sellegipoolest peab ta vapralt vastu ja pakatab entusiasmist.

IMGP2766

Liz Eastlake: Sõitis kohale Yorkist, Sheffieldi ülikooli magister. Teda võib näha Jorviki viikingimuuseumis lastele arheoloogia põhitõdesid õpetamas. Huvitub luudest, eriti hammastest. Tema jaoks on kaevand olnud vägagi lahke: hambaid on palju. Kaevamiste ajal on avastanud enda jaoks ka pisinäriliste, eeskätt hiirte, lõualuud.

_DSC1658

Liivi Varul: Tuleb Kesk-Eestist, viimasel ajal küll pigem Tartust, on arheoloogia magistrant. Huvitub luudest ja kivikalmetest. Eeskätt meeldivad talle küll kivikirstkalmed, kuid ka tarandkalmed on Liivi arvates põnevad.

_DSC1668

Edgar Laksa: Teeb 3D-asju, on Tartu Ülikoolis teist aastat, kraadi veel ei ole. Õpetas Maarja ning Anu 3D-mudeleid tegema, aga ise teeb paremini. Ennustame talle helget tulevikku arheoloogiamaastikul.

_DSC2252

Johannes Vilu: On veel noor, käib varsti juba keskkoolis. Loodame, et nakatasime ta arheoloogiapisikuga, sest just tema leidis meie esimese eriti uhke leiu: ketassõle.

_DSC1725

Madli Oras: On kolm aastat õppinud arheoloogiat, kraadi veel ei ole. Kuna ta on õpib kõrvalerialana etnoloogiat, otsustas ta ühendada kaks meeldivat: Aakres teeb ta ka etnoloogiliste välitööde praktikat. Seetõttu klõpsab ta tihti pilte ning kutsub aeg-ajalt inimesi endaga sauna eesruumi privaatvestlustele. Õnneks on kõik siivas ja salvestatud ning hiljem võivad ka kaevamistel osalenud enda tegevust vaadata läbi Madli silmade.

_DSC3864

Maria Smirnova: Teenekas arheoloog, magister. Huvitub semiootikast, isegi õppis seda. Meil on külas vaid lühikest aega, kuid annab ohtrasti nii semiootilist nõu kui ka laseb kellul kiiresti käia.

_DSC3883

Janika Viljat: Arheoloogiamagistrant Tartu Ülikoolis. Huvitub tarandkalmeist ja põlenud luudest. Ise uurib küll Saaremaal asuvat Võhma kalmet, kuid ka Aakre oma paistab sobivat.  

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s